Punkty wydawania tabletek jodu na terenie gminy Sobienie-Jeziory

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Ukrainie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało
o rozpoczęciu akcji zabezpieczenia dawki jodku potasu dla obywateli. W wyniku tych działań tabletki zawierające jodek potasu trafiły także do Gminy Sobienie-Jeziory.
Preparat nie jest przeznaczony dla osób powyżej 60 roku życia.

Zgodnie z poleceniem Wojewody, samorządy zostały zobowiązane do przygotowania odpowiedniej ilości punktów dystrybucji i wydawania tabletek jodku potasu na swoim terenie. W gminie Sobienie-Jeziory zaplanowano 4 takie punkty. Jest to działanie wyłącznie o charakterze prewencyjnym, a w chwili obecnej zagrożenie skażeniem radiacyjnym nie występuje. Jednak należy się do niego wcześniej przygotować. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

Punkty wydawania tabletek jodku potasu na terenie gminy Sobienie-Jeziory:
✔️ Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach ul. Garwolińska 14 08-443 Sobienie-Jeziory,
✔️ Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Siedzowie, Siedzów 30A 08-443 Sobienie-Jeziory,
✔️ Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Zambrzykowie, Stary Zambrzyków 59 08-443 Sobienie-Jeziory,
✔️ Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach, Warszawice 13 08-443 Sobienie-Jeziory.

UWAGA❗️ Wydawanie preparatu jodku potasu w punktach nastąpi tylko i wyłącznie po ogłoszeniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do tego momentu punkty nie będą wydawać tabletek jodku potasu, nie ma konieczności udawania się do nich. Obecnie punkty nie działają, a zostaną uruchomione tylko w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *