Fotorelacja+Film z Koncertu Laureatów II KPPiŻ w Dziecinowie..
Zapraszamy do obejrzenia filmu z II KPPiŻ – Dziecinów 2017 

-Zdjęcia z konkursu.    

-Głos Karczewa, pisze…

PODZIĘKOWANIA

II Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej już za nami. W drugiej edycji Konkursu udział wzięło w 5 kategoriach wiekowych dokładnie 102 uczniów z 6 szkół podstawowych

– z Sobieni Jezior, Siedzowa, Warszawic, Glinek, Otwocka Wielkiego i Sobiekurska. Zaprezentowali się soliści, duety oraz zespoły. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 28 uczestników w kategoriach solistów i 8 grup śpiewaczych, w których łącznie wystąpiły 34 osoby, co razem daje 62 uczestników.Wszystkie te osoby otrzymały książki i dyplomy, a laureaci miejsc I-III i osoby przez jury wyróżnione (18 osób) piękne statuetki. Zdobywcy I miejsc w kategoriach solistów (3 osoby) otrzymały także dodatkowe nagrody rzeczowe – tablety.

W tym miejscu jeszcze raz, chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom i darczyńcom, bez udziału których tego Konkursu pewnie by nie było, a już na pewno nie byłoby tylu nagród i takiej uroczystej oprawy:

1. Gmina Sobienie Jeziory

2. Gmina Karczew

3. Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach

4. SuperDrob S.A. z Karczewa

5. Top Market z Sobieni Jezior

6. Sala Weselna „Gala” z Sobiekurska

7. Bank Spółdzielczy z Sobieni Jezior

8. GS „SCH” z Sobieni Jezior

9. Zajazd „Pohulanka” z Radwankowa Szlacheckiego

10. Adam Banasiewicz sklep AGD-RTV z Sobieni Jezior

11. Przemysław Domański skład opału MAT-BUD z Dziecinowa

12. Rene Hińcza handel olejami, smarami i art. pochodnymi z Dziecinowa

13. Mirosław Choim AGRO-TRAK z Sobieni Jezior

14. Jadwiga Domańska sklep spożywczo-przemysłowy z Dziecinowa

15. Darczyńca anonimowy z Dziecinowa

16. Darczyńca anonimowy z Radwankowa Szlacheckiego

Dziękujemy Gminnemu Zespołowi Ludowemu „Kądziołeczka”z Osiecka, za przepiękną interpretację starych pieśni i piosenek patriotycznych i… trochę zazdrościmy, że na terenie naszej gminy takiego zespołu nie ma.

Dziękujemy także mieszkankom Dziecinowa, które z własnej potrzeby serca, upiekły ciasta na poczęstunek dla wszystkich uczestników i gości (ok. 250 osób):

Popis Maria, Kabala Lucyna, Tryc Stanisława, Kozłowska Janina, Roicka Anna, Milczarek Grażyna, Redosz Anna, Bąbik Teresa, Żelazko Jadwiga, Głażewska Teresa, Burkowska Renata, Kabala Edyta, Tolak Agnieszka, Grzegrzółka Jolanta, Walkiewicz Aneta, Woźniak Beata (jeśli kogoś pominęliśmy, to przepraszamy…).

Już teraz zapraszamy wszystkich za rok…na III Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, a będzie to rok szczególny – 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński mówi:

Możemy mieć szacunek dla wielu zdobyczy innych narodów, ale wierność ślubowaliśmy naszej polskiej Ojczyźnie. I tej wierności Ojczyźnie polskiej, kulturze narodowej, kulturze chrześcijańskiej, w naszej polskiej ziemi dochowamy! Na każdym progu walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była. Aby w Polsce – po polsku się myślało! Aby w Polsce – polski duch narodu chrześcijańskiego czuł się w swobodzie i wolności” (1.06.1958).

Czego wszystkim życzymy…

Zarząd OSP Dziecinów

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *