Nowa stawka godzinowa, za udział w działaniach ratowniczych…

Rada Gminy Sobienie Jeziory na sesjii w dniu 30 stycznia 2019 roku podjęła uchwałę zmieniającą  in+  stawki godzinowe za udział w działaniach ratowniczych strażaków-ochotników.  Dziękujemy p. Wójtowi i pp. radnym za fakt  docenienia naszej służby.  Ażeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości różnych osób „aktywnych społecznie”, informujemy iż wszyscy członkowie OSP w Dziecinowie, przynależny sobie ekwiwalent w całości przekazują na statutową działalność OSP.

Członek ochotniczej straży pożarnej, który uczestniczył w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę, otrzymuje – zgodnie z ustawą – ekwiwalent pieniężny. Wysokość ekwiwalentu ustala rada gminy w drodze uchwały. Wysokość ekwiwalentu nie może przekraczać 1/175 przeciętnego wynagrodzenia ogłoszonego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Monitorze Polskim przed dniem ustalenia ekwiwalentu, za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *